Rekreační nebo celoroční pobyt – můžete si zvolit způsob bydlení a buď si pořídit objekt komplexně zateplený (stěny, střechu, podlahu, dvojitá okna) s vytápěním, anebo jednodušší a levnější stavbu pro sezonní rekreační účely. Oba typy jsou komfortně vybavené kuchyňskou linkou, sprchovým koutem a umyvadlem, podlahovou krytinou a základním nábytkem. Zařízení interiéru podléhá všeobecným moderním standardům včetně technického zabezpečení (rozvody vody a elektrické energie, pákové baterie, toaleta, ohřev vody atp.)
Kempování – první mobilhousy, které spíše připomínají obytný autobus, se na našem území začaly objevovat již na konci devadesátých let v některých kempech. O tento způsob přechodného pobytu je velký zájem, ubytování je totiž na vyšší úrovni než v dřevěných chatkách a zároveň jste v přímém kontaktu s přírodou, ať už se rozhodnete kempovat u jezera nebo u řeky. Tímto způsobem můžete prožít jedinečný zážitek, a třeba v blízkosti chráněného přírodního území, jedním z příkladů je kemp pod peřejemi Stvořidla na Sázavě.
Pojištění – pravidelné platby pojistného u všech typů smluv jsou podstatně dražší v případě klasického rodinného domu, než u mobilheimu. Na pojištění byste však neměli zapomínat. Bylo by sice zbytečné pojistit se na škodu způsobenou někomu jinému, ale vyplatí se sjednat si pojistnou smlouvu na živelné pohromy (vichřici), a na únik vody a požár. Pojišťovny také mají určité požadavky z hlediska konstrukce objektu, ty však bývají u moderních mobilních dřevostaveb splněny.
Daňové zatížení – jestliže pořizujete byt nebo rodinný dům, případně rekreační chatu, musíte zaplatit daň z nabytí nemovitosti, která je v současné době zvýšena na 4 procenta z kupní ceny. To je poměrně vysoká částka, která zájemce o vlastní bydlení znevýhodňuje. Spravedlivé by bylo, kdyby se rozdělila mezi prodávajícího a kupce. Na mobilheim Praha se však tato daň nevztahuje a pochopitelně neplatíte ani každoroční daň z nemovitosti.