Chytré, nositelné technologie v podobě chytrých hodinek mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Chytré hodinky vám mohou měřit ušlé kroky, spálené kalorie i srdeční tep. Rovněž vás umí motivovat, abyste pořád neseděli u televize nebo před počítačem. Díky množství zabudovaných funkcí vás upozorní na přišedší mail, zda si někdo neaktualizoval váš status na sociálních sítích nebo zda vám právě teď někdo nevolá. Chytré hodinky vás informují nejen o vaší aktivitě, ale rovněž o tom, jaké kde panuje počasí, jak dopadlo určité sportovní utkání nebo jestli vámi sledovaný produkt je na e-shopu právě ve slevě.
Chytré hodinky
– Chcete-li opravdu komplexní informace a hlavně možnost instalovat aplikace třetích stran, tak chytré hodinky jsou správnou volbou.
– Díky jejich kvalitním a větším displejům můžete na jednotlivé notifikace i odpovídat, například výběrem předdefinovaných textů nebo alespoň emotikony.
– Některé modely mají také vestavěny mikrofon, takže s nimi můžete nejen daný text nadiktovat, ale dokonce i vyřídit telefonní hovor, aniž byste museli na spárovaný telefon sáhnout.
– Aby byly chytré hodinky opravdu chytré, musí obsahovat operační systém. Mezi nejrozšířenější patří Android Wear, Tizen nebo watchOS. Dále by měl obsahovat spousty aplikací pro kontrolu sociálních sítí, úkolníky, plánovače času, financí, počasí, sportovních výsledků a možnost nahrát spousty her.
– Hodinky obsahují minimalistické rozhraní s jednoduchými principy, disponují vnitřní pamětí, do které si lze nahrát třeba hudbu, kterou po propojení s bezdrátovými sluchátky můžeme poslouchat při běhání nebo pěší turistice.
Chytré hodinky pro starší generaci
– Pro ty, co vyznávají klasický vzhled, existuje řešení. Jedná se o hodinky, které nemají žádný operační systém, takže se svým použitím blíží spíše k fitness náramkům.
– Hodinky sice vypadají jako klasické hodinky ale mají skrytou přidanou hodnotu.
– Obsahují akcelerometr a lze je spárovat s příslušnou aplikací v mobilním telefonu.
– Umějí naměřit všechny hodnoty jako fitness náramky.